Čo ste o Búrlivom víne nevedeli

Skúste si tipnúť, kto má v búrlivej ságe najviac kostýmov. Aj keď sa to nezdá, ale je to HLAVNÁ HRDINKA NINA.

1. Práve postava Niny (Nela Pocisková) bola v úvode seriálu vystavená posmeškom za staromódne suknice či šľapky vo vinohrade. K romantickej vidieckej hrdinke s rozviatymi vlasmi sa však takýto country štýl hodí. Oveľa smiešnejšie by bolo, keby sa po vinici prechádzala v minisukni s topánkami na maxi vysokom podpätku a hrozno opatrne“odždibkávala” dlhými gélovými nechtami. Herci doteraz stihli vystriedať 750 kostýmov!

2. Herci síce víno nepijú, aj keď o nom „kážu“ tamer v každom diele. Žiaden alkohol, veď sú v práci! To, čím si vaši hrdinovia tak často pripíjajú v mnohých scénach, nie je lahodné červené, ale malinovka. Zato kávový doping si doprajú požehnane. Pri nakrúcaní sa denne vypije 50 až 70 káv.

3. Kým pred začiatkom nakrúcania herečky bežne trávia v maskérni aspoň hodinu, aby sa z nich stali seriálové hviezdy, mužom hercom na to stačí 10, maximálne 30 minút. Najdlhšie sa robia Ninine kučery, zozadu jej zahusťujú vlasy, aby účes pôsobil objemnejšie.

4. Najviac scén sa natáčalo vo vinohrade, v obyvačke Dolinských a v ambulancii, kde pracuje Buráčik s Dorkou. Rekord v dĺžke nakrúcania drží deň, kedy kamery nonstop bežali celých 15 hodín.

 

5. V seriáli si zahralo 160 postáv, dej sa pochopiteľne točí najmä okolo hlavných aktérov, a tých je 60. Dej sa nezaobišiel ani bez "plienkových" hrdinov. V roli Adamka, syna Ingrid (Henrieta Mičkovicová), sa striedajú chlapci dvojičky a ďalšie o chvíľu pribudnú, ako deti Dorky (Helena Krajčiová).

Autor: Silvia Lispuchová
Foto: Egon Eps