Skočíme na kávičku?

Úprimné a verné priateľstvá kvitnú aj vo vrcholovom šoubiznise. Uveríte?

Kristen & Dakota
Zahrali si spolu v Twilight ságe aj v krátkometrážnom filme Cutlass pod režisérskym vedením Kate Hudson. Stali sa z nich veľmi dobré kamarátky, ktoré spolu trávia mnoho času aj mimo kamier. „Často k nej chodím, lebo veľmi rada a skvelo varí,“ priznala sa Dakota Fanning (18). „Kristen je za každých okolností sama sebou, nikdy sa nepretvaruje a to na nej najviac obdivujem.“ Obe sú veľmi činorodé, všetko robia naplno a snažia sa viesť relatívne normálny život. Dakota študuje na New York University a podobné plány má aj Kristen Stewart (22): „Chcela by som študovať literatúru. Isteže, baví ma to, čo robím, ale nechcem pri tom aj skončiť – nechcem byť po zvyšok života profesionálnym klamárom.“

 


Liv & Eva
Vo filme sa zatiaľ spolu nestretli, ale ako najlepšie kamarátky si jedna druhú nevedia vynachváliť. Keď spolu vyrazia do mesta, vyzerajú ako sestry – dlhé tmavé vlasy, voľné šaty podobného strihu a veľké slnečné okuliare, ktorými sa izolujú od okolitého sveta a zvedavých obdivovateľov. „Často spolu chodíme na nákupy, máme rovnaký štýl, takže berieme útokom rovnaké obchody,“ vyjadrila sa Liv Tyler (35). „Rady spolu chodíme aj na módne prehliadky, to sú naše obľúbené babské jazdy.“ Aj Eva Mendes (38) si pochvaľuje: „Liv má doma úžasne pohodlný gauč, na ktorom sa tak dobre klebetí! A vždy prichystá aj nejakú maškrtu.“ Spája ich záľuba v pekných veciach, kozmetike, majú vkus, keď ide o interiérový dizajn, a podnikavého ducha.

Nicole & Naomi
„Naomi a ja sme spriaznené duše, už toľkokrát sa nám to potvrdilo!“ povedala Nicole Kidman (45). „Takéto úprimné priateľstvo je medzi herečkami vzácnosťou, preto si ho veľmi vážim a som naň patrične hrdá.“ V roku 1991 sa stretli v romantickom filme Flirtovanie a hneď si padly do noty. Spája ich najmä zmysel pre suchý anglický humor. „Rady sa spolu vyberieme na žiarivé večierky alebo len tak do baru, kde sa jedna druhej zdôverujeme s najnovšími zážitkami a postrehmi,“ vraví Naomi Watts (44). Rozumejú si natoľko, že im neprekáža ani rozdielne náboženské presvedčenie – Nicole je praktizujúca katolíčka a Naomi budhistka so záľubou v transcendentálnych meditáciách.

 


Keira & Sienna
Keď Jude Law podviedol Siennu Miller (31) s opatrovateľkou ich detí, zranenej herečke pomohla z najhoršieho najlepšia kamarátka Keira Knightley (27). Keď sa Keira rozišla s hercom Rupertom Friendom, vyplakala sa na Sienninom ramene. „Na to sú kamošky,“ komentovala Sienna. „Vymietli sme spolu zopár barov a hneď nám bolo lepšie!“ V súčasnosti sa ich turbulentné partnerské vzťahy ustálili, obe sú zasnúbené s novými partnermi a zakladajú rodinné hniezdočká. „Keira rada trávi čas doma, najčastejšie v kuchyni, alebo zháňa po obchodoch rôzne doplnky, ktorými by si skrášlila bývanie. Neverili by ste, koľko toho unesie!“ žartuje Sienna a vzápätí obdivne dodáva: „V porovnaní so mnou mi Keira vždy pripadala oveľa vyspelejšia a múdrejšia.“ V zaujímavom partnerskom trojuholníku sa stretli vo filme Na hrane lásky (2008).

Foto: Isifa