Slávni bez námahy

Reality šou, či seriály zo života známych boháčov prinášajú na obrazovku SÚBOJ ŠKANDÁLOV, nevkusu a plytkosti.

Zakaždým ide o iných ústredných hrdinov a zvyčajne je odlišné aj prostredie, v ktorom sa nakrúca. Pointa je ale v každom prípade jedna a tá istá. Prostredníctvom reality šou divákom priblížiť ten najpovrchnejší životný štýl rozprávkovo bohatých ľudí, kde nie je prvoradé zdravie, šťastie, láska a rodina. Tu sú na prvom mieste prachy. V prípade hollywoodskych hviezdičiek či „neďalekých“ Geissenovcov totiž platí, že ani zďaleka netreba oplývať nadpriemerným IQ, bohatou slovnou zásobou, dokonca ani prirodzenou krásou a napriek tomu na nich milióny divákov nedajú dopustiť.

(NE)držte s nimi krok
(Keeping Up with the Kardashians)

Celebritka menom Kim Kardashian (33) sa zrodila až po tom, ako spolu so zvyškom svojej 11-člennej rodiny pristúpila na to, aby boli v ich sídle nainštalované televízne kamery. Je tomu už 6 rokov, odkedy sa vďaka vrodenej jednoduchosti členov tejto početnej famílie, kde sa bežné starosti točia okolo luxusných handier, drahých šperkov, mejkapu a plastických operácií, radia medzi Hollywoodske hviezdy. A nielen to. Vďaka reality šou sa z dovtedy relatívne priemerného, aj keď trošku extravagantného klanu stali boháči. Taká Kim ročne zinkasuje desiatky miliónov dolárov, hoci nič neštudovala, nezaujíma sa o politiku, nepozná dejiny a vlastne jediné čo dokáže, je vymetanie podnikov, módnych butikov a míňanie astronomických čiastok na oblečenie. V posledných rokoch sa zrejme preto snaží svetu dokázať, že má aj na viac – ako módna dizajnérka. Má za sebou už dva rozvody, v júni porodila raperovi Kanye Westovi, s ktorým je zasnúbená, prvé dieťa, dcérku North West. Kim pôvodne avizovala, že aj jej prvý pôrod bude odvysielaný v rodinnej reality show. Kanye našťastie rozhodol, že bude určený len na súkromné premietanie. To naštvalo takmer celý klan Kardashianovcov. Babička totiž dúfala, že vnučka North ich šou zvýši sledovanosť. V roku 2014 sa očakáva pompézny sobáš Kim a Kanyeho, diváci sa majú na čo „tešiť.“ O svadobných prípravách koluje už niekoľko klebiet. Jednou z nich je, že by nastávajúci manželia chceli počas svadobnej hostiny sedieť na zlatých trónoch.

 


Baby zo „zajačikovskej“ vily
(The Girls of the Playboy Mansion)

Tvorcovia reality šou z útrob rozsiahlej haciendy patriacej zakladateľovi legendárneho pánskeho časopisu zrejme pôvodne pracovali s celkom iným zámerom. Len ťažko si totiž logicky vysvetliť skutočnosť, že by chcel niekto cielene vykresľovať niekdajšieho donchuana Hugha Hefnera (87) a niekdajšie playmatky z úplne odlišnéh a reálneho uhľa pohľadu. Tlupa peroxidových silikóniek odetých zásadne v niečom nevkusnom, vulgárnom a jedine ružovom, na čele so senilným deduškom v bordovom župane! O prízemných diskusných témach už ani nehovoriac. Presne tak vo finále pôsobí relácia, ktorú napriek nepochopeniu mnohých, sledovali zástupy divákov po celom svete. Dokonca existuje reálna obava, že zábery ukazujúce mladé slečny v prepychu po boku obstarožného boháča môžu byť pre diváčky inšpiráciou.


Geissenovci
(Die Geissens)

Už sa vám stalo, že ste si zapli televízor a tam ste zbadali plastickými operáciami zdeformovanú ženu v stredných rokoch, v tričku o dve čísla menšom, s gýčovým náramkom a náhrdelníkom v tvare žraločieho zubu či hadieho oka? Zároveň pritom vedľa nej stál postarší pán s chabým zvyškom čerstvo zafarbených vlasov, s nesúmernou zubnou protézou a na sebe mal koženú bundu ako z Pomády a super trblietavý nápis na tričku? Tak v tom prípade ste už aj vy videli Geissenovcov! Chválenkársku rodinku Nemcov, ktorí ešte v 90. rokoch zinkasovali za predaj odevnej značky 140 miliónov mariek a od tej doby nevedia rozprávať o inom, než že oni sú boháči a zvyšok ľudskej populácie sú chudáci. V tomto prípade sa síce nedá hovoriť o celosvetovom úspechu reality šou založenej na silenom predvádzaní majetku, snobstva a plytkosti, no minimálne v rodnom Nemecku a na Slovensku majú Robert a Carmen obrovskú fanúšikovskú základňu.

Spracovala: Veronika Vandrašeková