Okrídlená a obdivovaná

Jedna z najmladších členiek Činohry Slovenského národného divadla TÁŇA PAUHOFOVÁ dostala ocenenie Krištáľové krídlo v kategórii Divadlo a audiovizuálne umenie. Keďže počas vyhlasovacieho večera účinkovala v inscenácii Madame Bovary, cenu si z rúk generálneho riaditeľa SND Mariána Chudovského prevzala až na slávnostnej recepcii. Po medzinárodnom úspechu v miniseriáli Horiaci ker chystá Táňa dva nové česko-slovenské filmy, televíznym projektom sa zatiaľ venovať nechystá. „Televíziu však nijako nezatracujem, napokon aj Horiaci ker bol televíznym projektom. Verím tomu, že aj v televízii sa dajú robiť skvelé veci, len treba na ne nájsť čas, priestor, chuť, energiu a financie.“ V kinách ju aktuálne môžeme vidieť v novej českej komédii Nežné vlny.

 


ETV: Čím sa odlišuje postava v komédii Nežné vlny od iných, ktoré ste vo filmoch stvárnili?
T.P.: Je zase niečím iná a to bol jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodla túto rolu prijať. Okrem toho, že sa mi veľmi páčil láskavý scenár, išlo o niečo, čo sa odlišovalo od postáv, ktoré som hrala vo filme alebo v divadle. Je to starostlivá, úzkostlivá a oddaná mamička, ktorá sprevádza svojho syna Vojtu, hlavnú postavu filmu, od bábätka až k dospievaniu a prvým láskam.
ETV: Čerpali ste z vlastných pocitov? Ste aj vy rovnako nežná, citlivá a romantická?
T.P.: Som, ale úplne inak. Napriek tomu, že možno pôsobím krehko a ľudia majú dojem, že som nežná víla, nie je to moja pravá podstata. Ja som viac bojovník ako nežná a krehká víla. Ale aj tú v sebe mám.
ETV: Mali ste veľa detských lások?
T.P.: Samozrejme, mala som to vybavené pomerne skoro – mojím manželom mal byť Winnetou. V tomto rozhodnutí dlhodobo nebolo cesty späť. Potom prišli Milli Vanilli a ďalšie lásky. Áno, ja ľúbim byť zamilovaná.
ETV: A čo reálne lásky?
T.P.: V detstve som mala aj tie, ale nebolo mi to nič platné. Do mňa veľmi dlho nikto nemal potrebu sa zaľúbiť. Čo sa dá robiť, vynahrádzalo sa mi to neskôr.
ETV: Asi to bolo tým bojovníkom vo vás, ktorého ste spomínali...
T.P.: Alebo vagabundom. Nebola som typické malé pekné dievčatko, takže niet sa čomu čudovať, že chlapci o mňa nemali veľký záujem.

Zdroj: Eurotelevízia