Boris Farkaš TV program

Boris Farkaš

Zažiariť môžete aj po šesťdesiatke

Kvôli nášmu rozhovoru prepásol oslavu záveru divadelnej sezóny, no oslave vlastného jubilea sa nevyhol. Aj keď sa na šesťdesiatku ešte zďaleka necíti. „Som z toho šokovaný,“ priznal nám herec s úsmevom.

ETV: Máte po tých rokoch pocit, že ste si dobre vybrali povolanie?
B.F.:
Je pravda, že som po herectve veľmi túžil a dosť dlho som bojoval, aby ma zobrali na túto školu. A keď sa to nakoniec podarilo, nesmierne som si to vážil a škola ma veľmi bavila. No je tiež pravda, že mňa bavilo veľa vecí. Nie som herec, ktorý v interview povie, že by nevedel robiť nič iné. To by bola hlúposť. Všetko sa dá naučiť, len sa do toho treba poriadne zahryznúť a zamilovať. Iste, keď robíte prácu, po ktorej aj vnútorne túžite, tak je to ideálne. No ja by som určite neumrel, keby som nemal možnosť hrať. Uživil by som sa niečím iným.

ETV: Keď sa však obzriete na tých svojich šesť desaťročí, ktoré okamihy by ste si najradšej zopakovali?
B.F.:
Žiadne. Všetko je, ako má byť. Nič by som tým nezískal. Neviem si predstaviť, že by som teraz povedal: „Tú situáciu by som dnes riešil úplne inak ako pred tridsiatimi rokmi.“ Veď potom by sa musel zmeniť celý zvyšok môjho života a ten mi priniesol veľa pekných slnečných dní, rodinných radostí aj úspechov. Je zbytočné, aby sa človek niekde vracal. To je skôr vďačná téma pre sci-fi film. (Smiech.)
ETV: Pred rokom prišli na svet vaše vnúčatá – Matilda a Ela. Ako ste si zvykli na rolu starého otca?
B.F.:
Vždy som sa bál tohto termínu. Mal som pocit, že slovko „starý“ je trochu dehonestujúce. No myslím si, že dedkom by sa mal človek stať kým vládze. Aby niečo z vnúčat mal a hlavne, aby aj oni mali niečo z neho. Určite by som nechcel byť dedkom, ktorý si už ani nezapamätá, ako sa volá ktoré dvojča. (Smiech.) Chcem s nimi chodiť do lesa, zaviesť ich do divadla, ukazovať im nové veci...
ETV: Rozoznávate ich bez problémov?
B.F.:
Zo začiatku to bolo ťažšie, ale v skutočnosti sú každá iná. Podobajú sa len vtedy, keď spia a nemajú v tvári žiadnu emóciu. No keď sa zobudia a začnú reagovať, vtedy sa každá prejavuje inak.

Boris Farkaš s rodinkou