Volali ma Langošárka

Stretli sme sa až na druhý pokus. Mladší syn GABRIELY ŠKRABÁKOVEJ–KREUTZ (44), trojročný Marcus, nešťastne spadol a zranil si čelo. Keď sme si konečne sadli ku káve, prvých pätnásť minút hovorila len o deťoch a oči jej žiarili. Čas, ktorý strávila s nimi a nie pred kamerou, pokladá za najkrajšie obdobie v živote.

Gabriela Škrabáková-Kreutz
ETV: Nezamrzol vám úsmev na perách, keď ste sa videli v prvých častiach seriálu Chlapi neplačú? Nezhrozili ste sa – ja teda vyzerám?!   
GABRIELA ŠKRABÁKOVÁ–KREUTZ:
Že so mňa spravili chuderku s chlpatou gumičkou vo vlasoch? Nie, naopak, mne sa to páčilo práve preto, že takýto typ ženy, volali ma Langošárka, som ešte nehrala. Keď som začínala, obsadzovali ma do rolí mileniek, po nich prišli na rad manželky-paničky, a vďaka Chlapom neplačú konečne zmena. Navliekli mi vyťahaný sveter, v maskérni stiahli vlasy do chvosta a mohla som ísť.
ETV: Žiaden mejkap, žiadne tiene...
... žiaden rúž. Prvý záber som točila s Ferkom Kovárom  – hral môjho otca. Stáli sme vonku, ja – extrémne zimomravý typ, opäť len v nejakom chatrnom svetríku. Čas bežal a mne od zimy tak sfialoveli pery, až sme nakrúcanie museli stopnúť, pretože by to na kamere pôsobilo priam mŕtvolne.
ETV: Napriek všetkému ste si asi pochvaľovali fakt, že opäť hráte.
Určite. Najprv ma zavolali na kamerové skúšky, čo niektorí herci považujú za dehonestujúce – po tom všetkom, čo už odohrali, ich niekto chce skúšať?! Lenže dnes keď chcete rolu, najprv vás potrebujú vidieť – v akom ste stave, kondícii, ako vyzeráte, aj či typovo ladíte s budúcim seriálovým partnerom. Ukázať sa po čase nie je hanba.

V seriáli hrá jej partnera FILIP TŮMA
ETV: V Chlapoch neplačú hral najprv váš starší syn Filip, čo v tlači vyvolalo smiešne  úvahy, že vám vybavil úlohu. Pobavilo vás to?
Skôr naštvalo. Každému predsa muselo byť jasné, že je to absurdné. Neviem si predstaviť môjho syna, ako vraví: „Prosím, obsaďte moju maminu!“ A keby aj, kto by takéto malé dieťa  počúval? Skôr mi to prišlo ako schválnosť – rypneme si do nej.  
ETV: Ako sa vlastne Filipko dostal do seriálu?
Začalo sa to s Ordináciou v ružovej záhrade, kde som hrala tehotnú mamičku v čase, keď som naozaj čakala nášho mladšieho syna. Moja seriálová postava mala mať ešte dvoch synov, preto mi navrhli, či by jedného z nich nechcel hrať môj vlastný. Súhlasila som s tým, že najskôr sa ho musím spýtať. Nie je totiž nič horšie, ako tlačiť dieťa do niečoho, čo mu nie je prirodzené, čo samo nechce. Filip sa však návrhom nadchol a hrali sme spolu. Neskôr, keď sa dozvedel, že televízia Markíza robí kasting na detských hrdinov do seriálu Chlapi neplačú, sám navrhol: „Mami, zapíš si to do diára, ideme.“ Snažila som sa ho odhovoriť, on však nástojil a napokon sme to skúsili. Nevybrali ho, z čoho bol dosť nešťastný, no po čase, keď sa už seriál rozbehol, potrebovali do seriálu ďalšieho chlapca – úlohu napokon dostal náš Filip.

V Chlapoch hrá aj herečkin syn FILIP